Ниша от гипсокартон за плазмен телевизор е практично и красиво решение за модерна всекидневна
Гипсокартонът днес е един от най-популярните довършителни материали на пазара. Много е лесно да се работи с него – всякакви дейности свързани с рязане и огъване се осъществяват лесно, а едновременно с това е доста издръжлив. Все по-популярно е да се използва като прегради и стени в интериора. Особено атрактивно изглеждат някои декоративни модели, като окачени тавани и ниши в стените.
Ако се колебаете, кое да превърнете в акцент на интериора във всекидневната, предлагаме ви чудесно решение. Ниша от гипсокартон в хола, където да поставите плазмен телевизор – това изглежда много елегантно, модерно и носи допълнителни ползи, като например:
– Простотата и достъпна цена на изпълнението;
– Възможност за скриване на всички кабели в стената.
Как да направим ниша от гипсокартон за телевизор?
Ниша от гипсокартон могат да се направи от почти всякакви материали: бетон, тухли, дърво и т.н. Не разчитайте на готови мерки и шаблони. Всяка ниша за плазмен телевизор е създаден въз основа желанията и нуждите на собственика и стила на дома. Тя може да може да бъде хоризонтална или вертикална, правоъгълна или кръгла, с осветление или без, с всякакъв размер и отделения. За да се направи обаче, последователността от действия са винаги едни и същи:
1. Монтиране на рамка
2. „Обшиване” на вътрешните стени
3. Слагане на светлини, ако е необходимо
4. Окачване на телевизора и слагане на комуникационните връзки като кабели, антени и т.н.
5. Обшиване на всички ниши с гипсокартон
6.Довършителни дейности
Като правило нишите за телевизия от гипсокартон се правят с метална или дървена рамка. Вижте как изглеждат на снимката:
Сега не ви се струват привлекателни, но само си ги представете с гипсокартон, осветление, декоратиране…Грозната рамка става истински „бонбон”!
Как се вписва нишата за телевизор в интериора на всекидневна?
Основните на една ниша в хола, освен криенето на проводниците:
Вертикалната ниша под телевизора ще създаде илюзия за високи тавани и оставя пространство за високи шкафове от двете страни;
Хоризонтална ниша, обратното, визуално удължава стената и се комбинира страхотно с ниска мебел;
Няколкостепенна конструкция осигурява място не само на плазмата, но и на саксии, книги и сувенири.
Светлинките винаги създават романтичен, дори мистериозен чар в интериора.
Що се отнася до довършителните материали за ниша, може да има само две ограничения – чувството за стил и бюджета за ремонт. Като правило, сам по себе си дизайнът на ниша е завършен с мазилка, боя или тапети за стените, докато вътрешната кухина могат да бъде украсена с камък, стъкло, дърво или контрастен цвят на боята или тапет.